Udgivet tir d. 11. jun 2019, kl. 00:00

Se printvenlig version af konfirmandernes navne her

Afslutning på præstegang i Klim Valgmenighedskirke søndag 5. maj kl. 10.30

  • Anne Sofie Vabbergaard Nielsen
  • Frederik Fuglsang Andersen
  • Iris My Wessel Fyhn
  • Rasmus Nielsen

Konfirmation bededag fredag 17. maj i Skræm Kirke kl. 09.00 (Foto: Kasper Lauth) 

  • Peter Stampe Riisager
  • Robin Bisgaard Christensen
  • Silas Bech Steinbrenner
  • Thea Nielsen

Konfirmation bededag fredag 17. maj i Bejstrup Kirke kl. 11.00 (Foto: Kasper Lauth) 

  • Kim Emil Grønhøj Sommer
  • Lea Vinther
  • Mads Nøhr Ringgren
  • Nicholai Baadsgaard Rasmussen
  • Simone Ørslev Larsen
  • Victor Lund Andersen
  • Zenia Kathrine Jensen

Konfirmation bededag fredag 17. maj i Klim Kirke kl. 10.00

  • Victoria Trebbien Jønsson

Konfirmation bededag fredag 17. maj i Kollerup Kirke kl. 10.00 (FOTOGRAFEN Thisted Jens Kr. Vangsgaard) 

  • Ane Kjeldgaard Klit
  • Anne Kirstine Kronborg Christensen
  • August Heshe
  • Bastian Fjeldgaard Vodstrup Pedersen
  • Benjamin Fjeldgaard Vodstrup Pedersen
  • Esben Ågård Svenningsen
  • Frederik Kirch Pedersen
  • Jens Christian Vils Klindt
  • Josefine Sønderhaven Kloster               
  • Josefine Vinther Geertsen
  • Magnus Brix
  • Magnus Ellehammer Kirch Christiansen Jakobsen        
  • Magnus Stefan Nielsen
  • Marcus Egholm            
  • Maria-Louise Vinther Kristensen                  
  • Mette Mølbæk                   
  • Nicklas Brix Christensen   
  • Nicklas Zacho Jæger       
  • Nikolaj Larsen
  • Simon Rødbro Christensen
  • William Suwan Christensen

Konfirmation bededag fredag 17. maj i Gøttrup Kirke kl. 10.00 (Appelsinfoto.dk) 

  • Carl Wallin Kanstrup Jensen
  • Emil Foldager Jensen
  • Freya Marie Secher Blake
  • Hjalte Sand Porup
  • Louise Carina Odgaard
  • Svenning Bundgaard Jensen
  • Søren Hartvig Pedersen
  • Thorbjørn Tovsgaard Lauridsen Thomsen 

Konfirmation søndag 19. maj i Kettrup Kirke kl. 10.00

  • Viktor Stentoft Nielsen
  • Malthe Søndergaard Glerup

Konfirmation søndag 19. maj i Haverslev Kirke kl. 10.00 (Foto: Kasper Lauth) 

  • Melanie Catharina Hesselberg
  • Willem Jansma
  • Kristoffer Overgaard Kjær
  • Sidsel Ingrid Røge Lærche
  • Mads Otte Nielsen
  • Lærke Bjerre Nikolajsen
  • Nicoline Pedersen
  • Emilie Boll Thomsen
  • Camille Rosendal Trudslev

Konfirmation søndag 19. maj i Vester Thorup Kirke kl. 10.00

  • Mathias Sand Pedersen
  • Clara Kær Hansen
  • William Rubak Pretzmann
  • Frederik Sommer Lindstrøm 

Konfirmation søndag 19. maj i Hjortdal Kirke kl. 09.00 (FOTOGRAFEN Thisted Jens Kr. Vangsgaard)  

  • Louise Dyrby Madsen       
  • Nikolaj Schnack Pretzmann 
  • Lykke Petrea Krogh 

Konfirmation søndag 19. maj i Fjerritslev Kirke kl. 10.30 (FOTOGRAFEN Thisted Jens Kr. Vangsgaard)  

  • Alfred Gram Hedemann
  • Anders Kold Dyrbye
  • Benedicte Kronborg Kornum
  • Carlos Christoffersen
  • Frederik Nygaard
  • Frederik Mogensen
  • Jeppe Mørch
  • Julie Viborg Kammersgaard
  • Karen Nør Jakobsen
  • Malthe Gyldenløve-Lyebalk
  • Maria Mølgaard Pedersen
  • Mathias Kjær Jensen
  • Noa Bolther Kammersgaard
  • Oline Neddergaard Andersen
  • Tilde Lethikha Andersen
  • Victor Madsen
  • Victor Rødbro Oest Madsen
  • Anton Gram Hedemann

Se billedgalleri fra konfirmandernes tur til Göteborg med besøg i shoppingcentret Norstan og forlystelsesparken Liseberg


Kategorier Navne